23 Nisan Kutlama Mesajı

İlçe Kaymakamımız Hacı Asım AKGÜL, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sayın AKGÜL, yayımladığı mesajda, açılışının 93'üncü yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın büyük bir gururla kutlandığı belirtti ve mesajında şunları kaydetti:

"Millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan 1920 aynı zamanda çağdaş uygarlık yolundaki yürüyüşümüzün de sembolü olmuştur. 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı ile yüksek azim ve inanç ile kazanılan bağımsızlık zaferinin ardından egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu kanıtlanmıştır. Bu prensip ile Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu için sağlam temeller atılmış meclis üstünlüğü temel prensip olarak benimsenmiştir.

Bu anlamlı günde Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Bugünün çocuklara armağan edilmesi, geleceğimizin teminatı olan çocukların ülkemizin geleceği için ne derece önemli olduğunu bizlere hatırlatmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyor, ülkemiz çocuklarına barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum' dedi.