Kaymakam Hacı Asım AKGÜL'ün Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kepsut Kaymakamı Hacı Asım AKGÜL, yayımladığı mesajında, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlarımızın toplumda layık oldukları saygınlığı kazanması, sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik haklarını tam ve etkin şekilde kullanmaları, karşılaştıkları sorunların gündeme getirilerek çözülmesi açısından önemlidir" Kadınlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, kadın-erkek eşitliğinin gerçekleşmesi için gösterilen çabaları destekliyor, tüm vatandaşlarımızı bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum.

Çağdaş toplumların en önemli özeliklerinden birisinin demokrasi kültürünün yerleşmesi, insan hak ve hürriyetlerinin özgürce kullanılması ve her alanda kadın-erkek eşitliğinin sağlanması olduğunu ifade eden Kaymakam AKGÜL, "Bizim toplumumuz ve aile hayatımızda kadının yeri çok önemlidir. Zira bir çocuğun yetişmesinde en fazla emek harcayan ve toplumu şekillendiren kadındır. Bu nedenle kadınların toplumda hak ettikleri yeri alması ve yasaların verdiği hakları layıkıyla kullanabilmeleri çok önemlidir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, kadınların toplumda layık olduğu yeri yalnız bir gün değil her gün alması ve hak ettikleri saygınlığı kazanmalarını diliyor, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum."